اطلاعات مسیر

برنامه ریزی سفر

 

برای یک سفر خوب چه کنیم؟

صبور باشید

بخاطر چیز های کوچک زندگی را تلخ نکنید وکنترل خود را از دست ندهید .اتوبوس را از دست داده اید ! دستگاه خودپرداز پول ندارد! نگران نباشید یک سفر بدون برنامه ریزی شده را انتخاب کنید .نفس عمیفق بکشید وبخاطر بیاورید که همه چیز می توانست ازین بدتر باشد.

از خواب زود بیدار شوید

صبح روز سفر از خواب زود بلند شوید تا به تمامی کارهایی که قبل از سفر باید انجام دهید برسید و بتوانید بدون استرس برای سفر آماده شوید.

برای رفتن به فرودگاه برنامه ریزی کنید

وسیله ی نقلیه ی خود به فرودگاه را انتخاب کنید و با توجه به ترافیک سطح شهر طوری برنامه ریزی کنید که سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.

پول نقد ذخیره کنید

پول نقد پادشاه سراسر دنیاست، مقداری پول نقد را را در کوله پشتی یا کیف خود ذخیره کنید این توصیه بسیار خوبی است اگر کیف پول خود یا کارت بانکی را گم کردید و یا دستگاه عابر بانک کار نکند بسیار خوشحال خواهید شد که پول نقد ذخیره دارید.

با مردم محلی ملاقات کنید

بهتراست با مردم آن شهر ارتباط بر قرار کنید و مهم اینکه با زبان انگلیسی مرسوم می توانید بیشتر با جزییات آنجا آشنا شوید خصوصا می توانید دست و پا شکسته و همراه با حرکات دست منظور خود را برسانید و ارتباط برقرار کنید و با این ارتباط آن کشور را بیشتر درک کنید

زندگی روزمره مردم را مشاهده کنید

اگر واقعا می خواهید احساس مردم آن منطقه را درک کنید، توصیه میکنم چند ساعت از وقت خود را با نشستن در یک پارک و یا در گوشه خیابان شلوغ به تماشای زندگی روزمره مردم بگذرانید.

از مدارک خود بَک آپ بگیرید

همیشه یک بَک آپ از موبایل و لپ تاپ خود داشته باشید و یک کپی از تمام مدارک مانند پاسپورت، ویزا، گواهینامه بگیرید و همچنین تلفن های مهم خود را در دفتر یادداشتی ذخیره کنید.

زیاد عکس بگیرید

شما ممکن است فقط یک بار به این مکان سفر کنید باید آنجا را با عکس های متنوع و متفاوت به خاطر بیاورید، و نگران نباشید که شما را به چشم توریست نگاه کنند. عکس های زیبا گاهی بهترین سوغاتی از سفر می باشد.

با لبخند سلام کنید

یکی از بهترین راههای ارتباط بر قرار کردن از طریق ارتباط با چشم و لبخند است هنگام راه رفتن اگر آنان برگشتند به زبان محلی سلام کنید. این سریع ترین راه برای برقراری ارتباط و دوست یابی می باشد.

در خرج و مخارج خود زیاده روی نکنید

سفر کم هزینه را به شما پیشنهاد می کنم زیرا این کار به شما اجازه سفری طولانی تر را می دهد و همچنین از سفر طولانی خود بیشتر لذت می برید.

ترس به خود راه ندهید

جهان آنقدر خطر ناک نیست که رسانه ها در مورد آن می گویند. چشم خود را برای موقعیت های ناقص ببندید و تمرکز بیش از حد روی سفر خود داشته باشید از عقل سلیم خود درست استفاده کنید. اکثر مردم قابل اعتماد و سخاوتمند هستند و تمایل به کمک به شما را دارند.

غذای محلی را امتحان کنید

شما قطعا سلیقه وطعم غذاهای محلی را نمی شناسید بهتر است از مردم خود آنجا سوال کنید. خوردن غذاهای خیابانی با فروشنده هایی که صف طولانی جلوی آنها است می تواند لذت بخش باشد.

آهسته و پیوسته سفر کنید

سعی نکنید 6 کشور را در 6 هفته ببینید اتفاقهای خوب در یک زمان طولانی اتفاق می افتد. شما چیزهایی را یاد می گیرید که در کتابچه سفر خود ندارید و با مردمی آشنا می شوید که با اشتیاق همه جا را به شما نشان می دهند.

خاطرات سفر خود را یادداشت کنید

اطلاعاتی در باره مردمی که ملاقات کردید و نامها یشان، مکالمات و در مورد تجربه هایی که بدست آوردید یاداشت بردارید، اگر مایل به نوشتن در مورد سفر خود بودید این مطالب مفید هستند.

سبک سفر کنید

دوست دارید همه چیز را در یک مجموعه حجیم جا دهید (چمدان بزرگ) در صورتی که برای یک سفر آرام با یک چمدان سبک تر همه چیز بهتر و مفید تر است.
مثل خانه بدوش ها همه چیز را در کوله خود قرار ندهید اگر واقعا نیاز به چیزی داشتید می توانید در طول سفر آنها را خریداری کنید چون واقعا نیمی از وسایلی را که بر می دارید قابل استفاده نیست.

جستجو راست

تورهای خارجی